top of page

18 קילו של אהבה (70 דקות)

עמי אנקילביץ' נולד עם מחלת ניוון שרירים נדירה, והרופא לא נתן לו סיכוי להגיע מעבר לגיל 6. היום עמי בן 34, משקלו 18 ק"ג, והחיים שלו הם בגדר נס. האהבה שלו לחיים היא הסיבה שהוא עדיין חי. עמי מוקף במשפחה אוהבת ובהמון חברים, עליהם הוא משרה מרוחו האופטימית, חוש ההומור והשנינות שלו. הוא עובד כאנימטור תלת-מימד. הוא לא יכול להזיז אף איבר בגופו, מלבד אצבע אחת בכף היד, באמצעותה הוא יוצר סרטי אנימציה קסומים. 


קטעים מתוך סרט שעליו הוא עובד משולבים לאורך העלילה, ומספרים סיפור אהבה - האהבה לכריסטינה. כריסטינה היא המטפלת של עמי. היא עושה הכל למענו חוץ מלאהוב אותו כמו שהיה רוצה. הלב של עמי נשבר והוא מחליט לפטר אותה ולצאת למסע של חייו. כנגד כל הסיכויים, יחד עם אסף, חברו הטוב, וצוות הצילום, הוא טס לארה"ב, בחזרה למקום שבו נולד, לחפש את הרופא, שלא נתן לו סיכוי לחיות. במהלך המסע נפגש עמי עם אחיו איתו לא דיבר שנים, מחפש אחר ד"ר קורדובה הרופא שנעלמו עקבותיו, ובעיקר מוכיח לעצמו ולכולם שהשמים הם הגבול. זהו סיפורו המרגש, יוצא הדופן ומעורר השראה על אדם שחי מכוחה של אהבה.

18 קילו של אהבה (70 דקות)

נושא ההרצאה

נצחון הרוח על הגוף, קבלת השונה, התמודדות וטיפול בנכויות, התגברות על מצבי קושי בחיים, חשיבה חיובית, השראה.

כמי שטיפל בעמי יום יום במשך 4 שנים, אני חולק עם הקהל את החוויה האישית של ליווי וטיפול באדם עם מוגבלות קשה ומה זה לימד אותי על החיים?


במשך שנים התעמקתי בשאלה, כיצד יתכן שאדם שלא יכול להזיז איבר בגופו, מצליח להנות ולחיות את החיים במלואם, בעוד ישנם אנשים שחיים בגוף בריא לכאורה ולא מצליחים לקום מהמיטה, דבר שהוביל אותי ללוות במשך שנים מתמודדים עם הפרעות נפש ממגוון גדול.


במהלך ההרצאה השיח נפתח לשאלות ותשובות שמעסיקות כל אדם לפי ההשתקפות שלו האישית בסרט


אז.. מעניין מה יהיו השאלות שלכם?


כשאנחנו נולדים כולנו מקבלים חפיסת קלפים, עמי הגיע עם החפיסה המקומטת שלו, חלק מהקלפים שקיבל קרועים ולא ברורים, לא הבנתי איך הוא מנצח אותי כשאני מחזיק בחפיסה החדשה והמצוחצחת שלי פעם אחר פעם, עד שגיליתי שהחפיסה הנקיה שלי מכילה רק מספרים והחפיסה המקומטת של עמי מכילה מלכים. 


שנים עברו עד שהגעתי למסקנה שהטעות היא בכלל לחשוב ש"קיבלנו" חפיסת קלפים, כשבעצם אנחנו יוצרים אותה, בוחרים את הנייר ואת הסמלים ואז מתרגלים את עצמינו כיצד לשחק בה ומאמצים לכך חוקים.


ניתן להזמין הקרנה ומפגש עם יוצרי הסרט גם דרך סל תרבות ארצי!39 Pounds of Love

לסרט רבדים רבים וניתן להתאים את נושאי השיחה לקהל היעד ולמטרותיו - נצחון הרוח על הגוף, קבלת השונה, התמודדות וטיפול בנכויות, התגברות על מצבי קושי בחיים, חשיבה חיובית, השראה.


"זוהי הרצאה על משחק החיים, כיצד אני למדתי אותו מעמי וכיצד לכל אחד מאיתנו יש את היכולת להגיע עד לאן שרק יחליט"


"בגיל 23, למדתי שאני לא צריך שיהיה לי חלום משל עצמי כדי להגשים אותו, המפגש עם עמי הגשים לי חלום שלא ידעתי שקיים בי. עמיל'ה באתי לשבוע לעזור לך ושינית את מסלול חיי..כיצד הגעתי להיות מטפל, מפיק סרטים ומרצה, כאשר כל מה שרציתי בתחילת הדרך היה לעבוד בעסק המשפחתי של סבא שלי? איך פרצתי בעצמי מהקשיים הנפשיים והמנטאליים וכל זאת דרך מפגש עם בן אדם ששוקל 18 קילו! ואיך הפך סרט דוקומנטרי אחד, להצלחה כל כך גדולה וסוחפת שבמשך שנים הפגיש אותי עם מסע חובק עולם, של מאות טיסות ואינספור מפגשים משמעותיים עם אנשים מרתקים, מסע שנמשך עד היום..."


(אסף שאול - המטפל של עמי ומפיק הסרט)


מתאים לגילאי תיכונים ומעלה, לחינוך הרגיל והמיוחד, צוותי חינוך והדרכה, משפחות ואנשים שמלווים אנשים עם מוגבלויות ולאירועים מקצועיים או פרטיים שמטרתם השראה והעצמה."שיקוי מזוכך של אהבת חיים כובשת"

-גבי ניצן (באדולינה)


"אמיץ, כנה ופואטי"

-ניו יורק טיימס


"מרגש"

-יהודה סתיו, ידיעות אחרונות


"סרט שהופך אותך לאדם טוב יותר"

-אלכס אנסקי (גל"צ)


"הוכחה שללא גוף, רוח האדם מתעלה לגבהים וסוחפת את כל הסובבים"

-אברי גלעד (גל"צ)


"חגיגת הניצחון האנושי"

-חן קוטס-בר (מעריב)


Conference

לפרטים נוספים והזמנת הרצאה מוזמנים לפנות אלינו באמצעות הטופס כאן

footer

אספוּרוֹנה מחברים בין אנשים ועולמות תוכן איכותי וערכי למגוון קהלים ובהתאמה אישית. יוצרים מפגשים מעצימים, מעשירים ומעוררי השראה באמצעות קולנוע ואמנות, על מנת לעורר מחשבה אישית וחברתית.

אספוּרוֹנה לוגו

© אספוּרוֹנה. תוכן חוויתי ומעורר השראה.

לפרטים והזמנות 050-452-0076

bottom of page