top of page
באנר

הסיפור שלנו

אחרי שנים של חיפושים...ודוקא כשכולם 'בריחוק חברתי'...מי חשב שנחליק על המסך ימינה באפליקציה של הכרויות ו- נמצא את עצמנו כאן?!


אספור ורונה, חיבור של שני אנשים, שהוביל לחיים משותפים ולחיבור בין תכנים.

 

רונה עם מיליון שנות ניסיון בעבודת העצמה עם ילדים - מביאה מוסר עבודה ובגרות,
אסף עם המון שנים של עבודה על תכנים מעוררי השראה למבוגרים - מביא בעיקר רוח שטות.

ויחד - אספורונה - תוכן חוויתי ומעורר השראה בהתאמה לכל הגילאים.

אסף ורונה - אספורונה
אסף שאול

אסף שאול (אספור)

מפיק סרטים ומרצה

בגיל 23, בזמן לימודי לתואר ראשון, ליוויתי יום יום את עמי אנקילביץ' כמטפל, כך נחשפתי לעולם הקולנוע באופן לא צפוי כדמות בסרט הדוקומנטרי "18 קילו של אהבה" שליווה ותיעד את דמותו וחייו המרתקים.


כשהבמאי, דני מנקין, שלח לי את הסרט בעריכה ראשונה, מכרתי את הרכב, סגרתי את הדירה ונסעתי לבקר אותו באמריקה, ביקור של חודש הפך לחוויה שמאז לא נפסקה, סרט שהיה אמור להיות מזכרת משפחתית, יצא מכלל שליטה!

הצטרפתי כמפיק שותף ליצירת הסרט והפצתו יחד עם דני (כלומר – הסתובבנו בארה"ב עם שני לפטופים על הגב ועצרנו ברחוב כל מי שנראה מתחום הקולנוע)

כך נולד לו מסע חדש, לא היה לי מושג למה אני נכנס, דני ואני בתמימות ונאיביות של פרויקט ראשון, כיתתנו רגלים במשך שנים כדי להפיץ ולמכור את הסרט "18 קילו של אהבה" בעולם, מהר מאוד התברר לי עד כמה עולם הקולנוע ועשייה של סרטים הוא מקצוע תובעני ושוחק, 5 שנים של מאמץ לסיים סרט דוקומנטרי אחד! שכולל גיוס כספים וריצת אמוק אל הלא נודע, למי יש כח להפיץ אותו אחר כך? וכיצד? 

המסקנה הזו בדיוק הפכה לבסיס של-אספורונה חברה להפקה והפצת תוכן חווייתי ומעורר השראה. מתוך ההבנה שיוצרי סרטים מוכשרים רבים מסיימים להפיק את הסרט שלהם ואז נתקלים בחומת ההפצה, בזמן שכבר אין להם את הכוחות לטפס עליה. כיום ישנן דרכים מגוונות ויצירתיות להגיע אל הקהל בדרכים לא שגרתיות.  לכל סרט יש את אורך החיים שלו והמסך שמתאים למידותיו.

עם הסרט "18 קילו של אהבה" המשכנו לרוץ עד להצלחתו כזוכה בפרס אופיר לסרט הטוב ביותר והצלחה בינלאומית שכללה את מועמדותו ב"שורט ליסט" לאוסקר וזכייה בפרסים רבים.

"18 קילו של אהבה" נמכר לרשת HBO וזכה להפצה נרחבת בעולם ולהקרנות מיוחדות ומרגשות בבתי ספר מסביב לעולם ולארגונים גדולים כמו: האו"ם. את ההקרנות המיוחדות אני מלווה כמרצה ומספר את סיפורי האישי דרך סיפורו מעורר ההשראה של עמי, כך נולדה לה חוויה קולנועית ראשונה, חברות ושותפות עם דני.

כיום, בפרספקטיבה של אבא לאלון (13) ואלה (שרק נולדה) אני מודה על הזכות שקיבלתי בגלגול הזה לקום כל בוקר ובשיתוף עם בת זוג שתאמינו לי אין כמותה, לעסוק בהפקה והפצה של תוכן מעשיר, מעצים ומעורר השראה. 

Rona_edited.jpg

רונה אביב שאול

הפקות תוכן

מעולם לא הבנתי מה העניין בלהתייחס לאנשים כאילו הם זרים (גם אם מעולם לא הכרנו). כבר כילדה קופצנית ומתגלגלת מצאתי את עצמי פונה לכל אדם ברחוב. אספור אומר שאני "מהסוג" שמגיע לכל מקום עם במה נפתחת לשליפה מהירה.


הקדשתי כמה שנים מחיי ללימודי משחק ולימודים בכלל, כרגע בתואר שני לחברה ואמנויות והנחיית קבוצות. מומחית בשיח עמוק (חופרת גם לעומק וגם לרוחב).


כספורטאית מקצועית קיבלתי הרבה כלים מועילים לחיים וגם כרטיס כניסה לעולמם של הבנים בתור קצינת כושר קרבי בבסיסים סגורים. בהמשך, ג'ינגלתי בין עבודות הדרכה, חדרי כושר, תיאטרון ילדים ומילצורים, עד ש'אולצתי' ע"י משפחתי האהובה והעצמאית לפתוח עסק פרטי ושם מצאתי את מקומי.


כבר 16 שנים שהעסק שלי מייצר תוכן מעצים לילדים. בחינוך הרגיל והמיוחד, עם זרימה חופשית של שמחה והתעלות נפש מכל הכיוונים, ממני אליהם ומהם אלי - מוזמנים להציץ: www.rona-aviv.co.il


ביחד עם הילדים, גם אני מתבגרת ובונה את הגרסה המעודכנת שלי - קורס מפעילים וסדנאות לכישורים חברתיים וחולמת על יצירה של סרטים דוקומנטריים חברתיים. זה אפילו כתוב אצלי באתר - שחור על גבי מנועי חיפוש. מסתבר שגם אלוהים נעזר במנועי חיפוש... והחליט לשלוח לי אהבת אמת בדמות אספור! עם אלוני המהמם (ש'במקרה' בדיוק בגיל של אחיינים שלי), עם סרטים דוקומנטריים חברתיים, עם עולם תוכן משגע וחיבורים אינסופיים.


לסרטים מעוררי ההשראה, אני תורמת הנחיה מעצימה, אינטראקטיבית ומלאה בחוויה, אשר מעניקה למידה מעמיקה, עוצמתית ובעלת השפעה.


מתרגשת ובציפייה תמיד בהגזמה! 

bottom of page