top of page

אולסי - AULCIE (75 דקות)

שנות ה-70' היו נקודת מפנה בהיסטוריה הישראלית. התמימות התחלפה בידיעה שאנחנו מדינה חזקה, בוגרת, שמסוגלת להגיע להישגים בספורט ובתרבות. זכור בתקופה הזו אמריקאי אחד שהגיע לארץ והפך מדינה שלמה - אולסי פרי. הוא היה בעיני רבים השחור המפורסם הראשון בישראל והאהבה הייתה ממבט ראשון. 


הרומן המתוקשר בינו לבין דוגמנית העל הבינלאומית תמי בן עמי היה הסיפור הגדול שכולם דיברו עליו. מכבי תל אביב, הפכה לקבוצה של המדינה. אולסי התגייר, והפך לאלישע בן אברהם. הוא גם הפך לגיבור הבלתי מעורער, לא רק בספורט, אלא בעולם התרבות, ובחיי הלילה התל אביביים. כולם עקבו אחריו וחיבקו אותו. עד לאותו היום, בו נפל, התרסק ונעלם. שנים אחרי, חוזר הבמאי דני מנקין עם אולסי פרי ליום ההוא.

אולסי - AULCIE (75 דקות)

נושא ההרצאה

 אולסי פרי הסיפור שלא נגמר! 


בחודשים האחרונים אולסי פרי מתמודד עם פרק חדש ולא צפוי בחייו

ועובר שיקום לאחר כריתת רגלו, אותה רגל שהביאה אותו לאהדת הקהל ולתהילת הכדורסל!


בתחילת 2023 אולסי חוזר לפגוש את הקהל בסדרת הרצאות חדשה בליווי הקרנת הסרט הדוקומנטרי שנעשה על חייו


ניתן לתאם הקרנות ומפגשים ל-2023 כבר עכשיו


הקרנת הסרט אולסי עטור הפרסים בגרסה חדשה שמעולם לא הוקרנה בארץ ומפגש עם האחד והיחיד - אולסי פרי לשיחה אמיצה וגלויה על סיפורו האישי שמעולם לא סופר ועל פרק ההתמודדות והשיקום החדש של חייו


אולסי פרי מגיע אליכם - לשיחה שכולה לב!


אולסי - הסיפור שלא יאמן! שלא מפסיק להדהים אותנו בסרט הדוקומנטרי שגורף פרסים בפסטיבלים מסביב לעולם בינהם פסטיבל Cannes, Paris, New Zealand, Mumbai, Miami Indie, Barcelona ועוד רבים.


לאחר הקרנת הסרט, נפגוש את אולסי לשיחה אמיצה, כנה ומרגשת, כפי שמעולם לא נשמע, על חייו האישיים, ההצלחות והנפילות הגדולות, ההיסטוריה המשפחתית בארה"ב של המאה הקודמת, על מה הוא מתחרט, הכוחות שהחזירו אותו אלינו וההתמודדות עם השיקום וההתמודדות הלא צפויה החדשהשל חייו.
AULCIEניתן להזמין הקרנה ומפגש עם יוצרי הסרט גם דרך סל תרבות ארצי!


לסרט רבדים רבים וניתן להתאים את נושאי השיחה לקהל היעד ולמטרותיו - סיפורו האישי של אולסי פרי, גזענות באמריקה, להיות ה"שחור" הראשון בארץ, כדורסל, ספורט כחבל הצלה מחיים קשים, ספורט להעצמה אישית, ספורט קבוצתי, ספורט ומדינה, ספורט והחברה הישראלית, סמים- התמכרות וגמילה, הצלחות וכישלונות, אנדרדוג והישגים שלא יאומנו, גורל וסיפור חיים.
אולסי פרי - הצטרף למכבי תל אביב בשנת 1976 והוצב בתפקיד הסנטר של הקבוצה. הוא השתלב בקבוצה היטב, חברתית ומקצועית, כבר בעונתו הראשונה בה היה שותף למשחקים שהפכו לקלאסיקת כדורסל ישראלית, בהם הניצחון ההיסטורי 91:79 על צסק"א מוסקבה בעיירה הבלגית וירטון והזכייה הראשונה בגביע אירופה לאלופות לאחר ניצחון על הקבוצה האיטלקית מובילג'ירג'י וארזה, בתוצאה 78:77 בבלגרד. 


בתשע השנים בהן שיחק במכבי תל אביב פרי הפך לחלק מהפולקלור הישראלי. הוא היה בן זוגה של הדוגמנית המפורסמת תמי בן עמי, לימד ילדים לשחק כדורסל ונחשב לדמות אהודה ופופולרית.


במהלך הקריירה שלו במכבי תל אביב התגייר ובחר בשם העברי אלישע בן אברהם. זמן קצר לאחר מכן התאזרח כישראלי. באותן שנים הוא היה הזר המפורסם ביותר במדינה. כיום אולסי משמש כמאמן כדורסל בקבוצות הילדים והנוער של מכבי תל אביב ומשתמש בכדורסל ככלי להעצמה והשראה לצעירים, מרצה ומלמד אנשים במפגשים מרגשים יחד עם הקרנת הסרט הדוקומנטרי של חייו, דרך סיפורו האישי.


אולסי בדרכו העדינה והחמה מעניק יחס אישי ומשאיר את האנשים בתחושה של אירוע חד פעמי וסגירת מעגל.“An Emotional Tale”

LA TIMES


“Contagious Thrill”

NY TIMES


”פנינה ושמה אולסי“

YNET
Conference

לפרטים נוספים והזמנת הרצאה מוזמנים לפנות אלינו באמצעות הטופס כאן

footer

אספוּרוֹנה מחברים בין אנשים ועולמות תוכן איכותי וערכי למגוון קהלים ובהתאמה אישית. יוצרים מפגשים מעצימים, מעשירים ומעוררי השראה באמצעות קולנוע ואמנות, על מנת לעורר מחשבה אישית וחברתית.

אספוּרוֹנה לוגו

© אספוּרוֹנה. תוכן חוויתי ומעורר השראה.

לפרטים והזמנות 050-452-0076

bottom of page